اخبار مهندسی|تازه های مهندسی|پهپاد|اخبار فناوری|Tsunami|نوکیا|سوانح|ژاپن
0
منو دسترسی
1398/09/05 در ساعت 11:11:47

استفاده از پهبادها در سوانح غیرمترقبه!

نوکیا پهبادهای هشدار تخلیه برای سونامی آزمایش کرد.

استفاده از پهبادها در سوانح غیرمترقبه!

 

نوکیا از هواپیماهای بدون سرنشین متصل به بی‌سیم برای هشدارهای تخلیه Tsunami  برای اولین بار در جهان استفاده کرد.

 

نوکیا برای نشان دادن اثربخشی هواپیماهای بدون سرنشین با استفاده از یک شبکه خصوصی LTE برای پیشگیری از سوانح و اتفاقات در مناطقی که توسط سونامی ویران شده بودند ، استفاده کرد.

 

صنعت پهباد چیزی را تجربه می‌کند که بتوانیم آن را عصر طلایی بنامیم. پیش‌بینی می‌شود که بازار جهانی هواپیماهای بدون سرنشین از 14 میلیارد دلار در سال 2018 به بیش از 43 میلیارد دلار در سال 2024 رشد داشته است.

 

 

 

 

هواپیماهای بدون سرنشین (پهباد) می‌توانند به سرعت و با خیال راحت در مناطق فاجعه مستقر شوند. متخصصین می‌توانند از هواپیماهای بدون سرنشین برای ایجاد نقشه‌های سه بعدی ، اسکن سریع برای قربانیان فاجعه طبیعی و ارزیابی زیرساخت‌های آسیب‌دیده در بین برنامه‌های دیگر استفاده کنند. هواپیماهای بدون سرنشین در پاسخ به فاجعه اضطراری نقش اساسی دارند. فواید به‌کارگیری پهبادها برای اهداف بشردوستانه باعث شده است که سازمان ملل متحد (سازمان ملل) مختصر سیاست رسمی دراین‌باره منتشر کند.

 

این مورد یک پرواز آزمایشی اخیر است که با موفقیت توسط Sendai City و Nokia انجام شده است. پرواز آزمایشی یک هواپیمای بدون سرنشین نوکیا را نشان داد که از یک شبکه خصوصی LTE تهیه شده توسط Cloud Automation Digital Cloud استفاده می‌کرد. آن‌ها استفاده از پتانسیل هواپیماهای بدون سرنشین را در طول سونامی - یا سایر بلایای طبیعی - برای کمک به اقدامات پیشگیری و کاهش آزمایش کردند. طبق گفته نوکیا ، این تست تأیید کرده است که استفاده از شبکه LTE خصوصی برای کنترل و برقراری ارتباط با هواپیماهای بدون سرنشین وسیله‌ای مؤثر برای تقویت آگاهی موقعیتی و برقراری ارتباط با جمعیت آسیب‌دیده در هنگام بروز فاجعه است. این نوع آزمایش برای اولین بار انجام شد.

 

مطالعه بیشتر (مطلبی در این رابطه) : پهپادهایی که می‌توانند پشت دیوار را هم ببینند!

 

شهر Sendai در مرکز منطقه Tohoku در ژاپن واقع شده است. در شمال شرقی توکیو در جزیره هونشو قرار دارد و جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر دارد. مناطق ساحلی توسط سونامی ناشی از زلزله بزرگ ژاپن شرقی در سال 2011 ویران شد. مناطق آسیب‌دیده توسط سازمان ملل به عنوان سمبل کاهش خطر و بازسازی در بین‌المللی شناخته شده است. طبق گفته نوکیا ، در طول آزمایش تأیید ، فرض بر این بود که یک هشدار بزرگ درباره سونامی در منطقه ساحلی نزدیک مرکز تصفیه آب مینامی-گامو در میاگینو بخش ، سیتیای سیتی صادر شود.

 

 

 

 

هواپیماهای بدون سرنشین نوکیا با استفاده از شبکه‌های خصوصی LTE چند سال پیش با چشم‌انداز ارائه شبکه‌های خصوصی خود به مدیریت پهبادهای شهری ، به شهرهای هوشمند ارائه شد. سال‌ها تحقیق و آزمایش اولین آزمایش پهباد متصل به بی‌سیم در جهان را با استفاده از یک شبکه خصوصی LTE به شهر Sendai آورده شد.

 

در سال 2017 ، نوکیا و Sendai City یک توافقنامه همکاری استراتژیک برای بهبود امنیت و امنیت شهروندان به همراه حمایت از صنایع محلی از طریق استفاده از فناوری ICT نوکیا منعقد کردند. یک همایش در 9 تا 12 نوامبر با همکاری مجمع جهانی پیشگیری از بلایا ، نشست داووس در Sendai 2019 در شهر Sendai برگزار شد.

 

به گفته جان هریتون ، رئیس نوکیا ژاپن ، شبکه‌های Drone نوکیا نیز توسط صلیب سرخ در فیلیپین به عنوان یک زیرساخت اجتماعی برای عملیات امدادرسانی در برابر بلایا پذیرفته شده است. با انجام آزمایش‌های انجام شده در Sendai ، پیشگیری و کاهش سوانح برای Sendai City و سایر دولت‌های محلی در ژاپن گامی به جلو در چگونگی استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در شبکه‌های خصوصی LTE در شهرهای هوشمند برداشت.

 

 

 

 

پس از آزمایشات ، شهردار Sendai کازوکو کوهری گفت: "به نظر می‌رسد استفاده از این هواپیماهای بدون سرنشین در تضمین امنیت و امنیت Sendai و مناطق اطراف آن بسیار مؤثر است. ما می‌توانیم امیدوار باشیم که شبکه‌های Drone نوکیا به ما در کاهش خطر برای شهروندان کمک می‌کنند. "

 

 

اخبار مرتبط

1398/09/24 در ساعت 09:24:06

تماشای فیلم در سینمای سوئیس بر روی تخت خواب!

تماشای فیلم در سینمای سوئیس بر روی تخت خواب!

تماشای فیلم در سینمای سوئیس بر روی تخت خواب!
1398/09/24 در ساعت 09:10:08

کامیون های خودران وارد جاده ها شدند!

کامیون خودران مسیر آزمایشی خود را طی کرد.

کامیون های خودران وارد جاده ها شدند!
1398/09/23 در ساعت 09:48:04

محله‌ای که با پرینتر 3 بعدی چاپ‌شده است!

محله‌ای که با پرینتر 3 بعدی چاپ‌شده است!

محله‌ای که با پرینتر 3 بعدی چاپ‌شده است!
1398/09/23 در ساعت 09:28:34

پرواز اولین هواپیمای تمام برقی در کانادا

پرواز اولین هواپیمای تمام برقی در کانادا

پرواز اولین هواپیمای تمام برقی در کانادا
1398/09/23 در ساعت 09:17:26

7 واقعیت در مورد ورزشگاه ملی پکن!

7 واقعیت در مورد ورزشگاه ملی پکن!

7 واقعیت در مورد ورزشگاه ملی پکن!
1398/09/17 در ساعت 11:24:48

مراحل ساخت تونل در 3 روز!

فیلمی از مراحل ساخت تونل در 3 روز!

مراحل ساخت تونل در 3 روز!
نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%